Misterije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o paranormalnim pojavama i misterijama......
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Spontano samospaljivanje....

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Ivančičak

Ivančičak


Posts : 23
Join date : 19.09.2010
Age : 30

Spontano samospaljivanje....  Empty
PostajNaslov: Spontano samospaljivanje....    Spontano samospaljivanje....  Icon_minitimepon ruj 20, 2010 5:59 pm


Takozvano spontano samospaljivanje jedan je od onih fenomena za čije objašnjenje još uopšte nema prihvatljve teorije. Neugodno je kako čoveka pogodi nešto poput unutrašnje munje i na kraju ostane samo hrpica pepela. I sama pomisao da bi se živo biće sopstvenom snagom pretvori u plamen nezamisliva je, kao i propratne okolnosti.

Evo jedan primer: u prepunom baru u londonskoj zabavnoj četvrti Soho, zapalila se 1936. Maibelle Andrews, devetnaestogodišnja devojka. Dok je plesala, odjednom su joj iz grudi i leđa počeli izbijati plamenovi koji su je za nekoliko minuta u potpunosti spalili. Pokušaji drugih plesača i posetilaca bara da uguše vatru ostali su bezuspešni. Inače u baru nisu pronađeni nikakvi tragovi požara. I opet je policija u dokumente stavila napomenu : " Nesretni smrtni slučaj izazvan vatrom nepoznatog porekla".

Ima i slučaj i profesora matematike na univerzitetu u Neshvill-u (Tennesie). Kad je 5-og julija otvorio svoju kuću, odjednom se našao u plamenu. Iz noge mu je buknuo plamen dugačak nekoliko centimetara, prečnika novčića od četvrt dolara. Profesor je uzaludno pokušavao ugasiti plamen rukama, ni nije uspeo. No ubrzo je shvatio i pokrio plamen na nozi obema rukama. Tako je vatri oduzeo kiseonik i plamen se zagušio. To mu je spasilo život. Ima još o ovoj temi.... prilično fascinantno, a ? Ima slučajeva ljudi koji su nestali i od njih ostala samo gomilica pepela.... affraid
[Vrh] Go down
Mrwa

Mrwa


Posts : 36
Join date : 19.09.2010
Age : 31
Location : Somewhere, over the rainbow...

Spontano samospaljivanje....  Empty
PostajNaslov: Re: Spontano samospaljivanje....    Spontano samospaljivanje....  Icon_minitimepon ruj 20, 2010 6:55 pm

Naježim se kada čitam o ovoj temi, pogotvo što može svakom da se desi. A niko ne bi želeo da od njega ostane samo pepeo pre kremacije... Shocked
Evo još par interesantnih primera:

Februara 1888. godine policija u Aberdinu ( Škotska) je bila pozvana zbog nekog leša koji je očigledno bio spaljen. Šezdesetpetogodišnji penzionisani vojnik otišao je sa flašom viskija u tavansku prostoriju neke staje i tamo se spalio. U početku se mislilo na običan nesrećni slučaj pod uticajem alkohola.
Ali dr. Dž. Makenzi But, docent na Univerzitetu u Aberdinu, pregledao je mrtvaca i okolinu. Vrelina je verovatno bila jaka jer je deo krova pao na mrtvaca. Ali, bale sena uz samog mrtvaca nisu pokazivale tragove vatre. Lice mrtvaca je bilo ugljenisano, ali crte su bile još jasno prepoznatljive. Izgledao je gotovo mirno. Borba sa smrću je bila isključena. U British medical journal-u od 21. aprila 1888. godine naučnici su iscrpno pisali o ovom slučaju spontanog samospaljivanja, objavivši i jednu fotografiju mrtvaca. Ali nisu mogli da pruže objašnjenje.

Lekar B. H. Hartvel iz udruženja Masacusets Medico Legal prisustvovao je slucaju samospaljivanja i nije mogao da pomogne. Lekara su 12. maja 1980. godine zaustavili pri vožnji kroz Ejer da pomogne u nekom hitnom slučaju u obližnjoj šumi. Odmah je video da se radi o slučaju samospaljivanja. Na čistini je stajala mlada žena u plamenu. Vatra joj je izlazila iz ramena, iz područja stomaka i iz nogu. Ni dr Hartvel ni ostali očevici nisu mogli da otkriju izvor plamena. Pokušaj lekara da ugasi plamen je propao. Nesretnica je zračila takvom vrelinom da ljudi nisu mogli da joj se priblože. Kada je izgorela u hrpicu pepela, očevici su ustanovili da trava na čistini nije izgorela.

Kada je čitač plinskih brojila Don Gosnel 5. decembra 1966. godine ujutru pozvonio na vrata devedesetdvogodišnjeg lekara dr Džona Bentlija u Koudersportu ( Pensilvanija), niko nije otvarao. Tako je otišao sam u podrum kako bi očitao stanje brojila. Na podrumskom podu je našao hrpicu pepela koji je očigledno bio iscurio kroz rupu na kupatili starog lekara.
Kada se stvar istražila, u kupatilu su pronašli nogu koja je još bila u papuči. Ostatak lekara izgoreo je. Inače, nigde u stanu nije pronađen trag vatre.

affraid Shocked pale
[Vrh] Go down
Ivančičak

Ivančičak


Posts : 23
Join date : 19.09.2010
Age : 30

Spontano samospaljivanje....  Empty
PostajNaslov: Re: Spontano samospaljivanje....    Spontano samospaljivanje....  Icon_minitimepon ruj 20, 2010 8:51 pm

da tema je užasnooo zastrašujuće piiiiip strašnaaa !!!! ježim se od pomisli da možemo to sami sebi da uradimo... haoos živi... What a Face
[Vrh] Go down
macagolubovic
Moderator
macagolubovic


Posts : 209
Join date : 29.07.2009
Age : 41

Spontano samospaljivanje....  Empty
PostajNaslov: Re: Spontano samospaljivanje....    Spontano samospaljivanje....  Icon_minitimesub lis 09, 2010 4:48 am

Uslovi pod kojima dolazi do samozapaljenja, naucnicima nisu poznati. Nama ostaje da se zapitamo da li je ovo jos jedno od niza Americkih zabluda ili postoji neka neobnjasnjiva sila koja je uzrok svega toga. Ako je tako "Moldere vrati se sve ti verujemo"



[Vrh] Go down
MrsPuff
Moderator
MrsPuff


Posts : 68
Join date : 06.12.2010
Age : 31
Location : grad izgubljenih snova, ulica Bez Nade,kuća na lijevom uglu

Spontano samospaljivanje....  Empty
PostajNaslov: Re: Spontano samospaljivanje....    Spontano samospaljivanje....  Icon_minitimesub pro 11, 2010 1:55 pm

joj znam za ovo isto Shocked affraid i mnogo je strašno.... ali ja mislim da je to neka viša sila bila, jer možda.. ne znam sada, ovo je moje mišljenje,.. možda su ti ljudi koji su bili samospaljeni bili možda neki zli ljudi pa je đavo po njih došao ? Neutral ja ne znam-...... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/MirsadaBajrektarevic
Sponsored content





Spontano samospaljivanje....  Empty
PostajNaslov: Re: Spontano samospaljivanje....    Spontano samospaljivanje....  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Spontano samospaljivanje....
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Misterije :: Misterije :: Ostale Misterije-
Forum(o)Bir: