Misterije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o paranormalnim pojavama i misterijama......
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tajna - zakon privlacnosti

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
SlutyPumpkin13

SlutyPumpkin13


Posts : 14
Join date : 21.09.2010
Age : 31
Location : in the jungle, the mighty jungle...

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimepet ruj 24, 2010 11:55 pm

Tajna je zakon privlačnosti!

Sve ono što vam se u životu događa vi privlačite u svoj život. Privlačite ga snagom slika u svom umu. Snagom onoga što mislite. Privlačite sve ono o čemu razmišljate.

Najveći učitelji koji su ikada živeli rekli su nam da je zakon privlačnosti najmoćniji zakon Svemira.
,,Mašta je najvažnija. Ona predstavlja uvid u buduće životne lepote.'' - Albert Einstein.
Pesnici poput Williama Shakespearea, Roberta Browninga i Williama Blakea govore o tome u svojim pesmama. Muzičari poput Ludwiga van Beethovena izražavaju tu spoznaju u svojoj muzici. Umetnici poput Leonarda da Vincija prikazuju je u svojim slikama. Veliki mislioci kao što su Sokrat, Platon, Ralph Waldo Emerson, Pitagora, sir Francis Bacon, sir Isaac Newton, Johann Wolfgang von Goethe i Victor Hugo zapisali su je u svojim delima i uče njima.
Religije poput hinduizma, hermetičkih tradicija, budizma, judaizma, hrišćanstva i islama, te civilizacije poput drevnih Babilonaca i Egipćana prenele su taj zakon u svojim spisima. Mnogi su ga tokom vekova beležili u svim njegovim oblicima i možemo ga pronaći u drevnim zapisima. Zapisan je u kamenu 3000. godine pre Hrista. Zakon privlačnosti je zakon stvaranja. Kvantni fizičari nam govore da je čitav Svemir izronio iz misli!

Možda poznajete ljude koji su nagomilali veliko bogatstvo, izgubili ga i za kratko vreme ga ponovo stekli. U takvim su slučajevima dominantne misli tih ljudi svesno ili nesvesno bile usmerene na bogatstvo te su ga na taj način i stekli. Tada su dopustili da se u njihovom umu ukorene misli ispunjene strahom i misli o gubitku bogatstva, sve dok te misli o gubitku nisu postale dominantne. Misli o gubitku postale su jače od misli o bogatstvu te su sve izgubili. Ali, izgubivši sve što su posedovali, misli o strahu su nestale te su ponovno prevagnule misli o bogatstvu. I bogatstvo im se vratilo.
Zakon reaguje na vaše misli, kakve god one bile.

Zakon privlačnosti kaže da se sličnosti privlače, pa kad nešto pomislite vi privlačite slične misli. Misli su magnetske i poseduju frekvenciju. Dok razmišljate, vaše misli odlaze u Svemir i magnetski privlače sve slične stvari koje imaju istu frekvenciju. Sve se potom vraća izvoru, tj. vama.

Međutim, sad se postavlja pitanje: ,,Zašto svi ljudi ne žive životom iz svojih snova?"

Ljudi nemaju sve ono što žele samo zbog toga što više razmišljaju o onome što ne žele(Jao, samo da mi se to ne desi i sl.), nego o onome što žele. Oslušnite vlastite misli, oslušnite reči koje izgovarate. Zakon privlačnosti je apsolutan i daje vam ono o čemu razmišljate i to je sve. Smile
P.S. O tome mozete procitati u knjizi 'The Secret' - Rhonda Byrne, ili pogledati na ovo sajtu: [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
killer clown
Security
killer clown


Posts : 90
Join date : 15.08.2009

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimesub ruj 25, 2010 12:51 am

Vrlo zanimljiva tema iako se nebi bas slozio sa svime u tome jer onaj dio o bogatstvu realno nema veze sa zeljom buduci da svaki drugi skoro masta o bogatstvu i zeli pa nista.. ipak takve stvari dolaze ne zeljom nego khmm khmm na drugi nacin.... clown
Sam Victor Hugo ako uzmemo djelo "Covek koji se smeje" (prica o ljudskoj nakazi...) daleko od maste a prizemljen u realnoj i okrutnoj stvarnosti kao i vecini svojih djela.
No ova tema je vrlo bliska hipnozi tj sugestiji u ono dijelu gdje govori o tome kako ljudi razmisljaju sto ne zele, u drugom slucaju vazanim ut hipnozu kako su "bolesni" cesto sami krivi u vecini slucajeva za to zbog svojih autosugestija koje je uzrok velikog dijela ljudskih bolesti. Ako ponovite vise puta da vas nesto boli i to mislite postoji velika vjerojatnost da će vas to i zaboljeti. Obicno se takvi slučajevi lijece placebo lijekovima. (dakle onima koji ne lijece nego samo stimulatvno djeluju na vas da mislite da je bol prestala) ili hipnozom.
Zapravo pozitivne misli kod osoba utjecu na to da neka osoba zraci pozitivnom energijom i pritom ima svoju privlacnost u smislu prihvacanja od okoline.
[Vrh] Go down
SlutyPumpkin13

SlutyPumpkin13


Posts : 14
Join date : 21.09.2010
Age : 31
Location : in the jungle, the mighty jungle...

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimesub ruj 25, 2010 1:03 am

''Ako možemo da zamislimo, možemo i da ostvarimo" - Walt Disney
Autosugestija je čudo! Njome se zaista može dosta postići. Ja verujem u zakon privlačnosti u potpunosti i trudim se da ga primenjujem.. Možda uskoro počnem i loto da uplaćujem... Very Happy
[Vrh] Go down
Ivančičak

Ivančičak


Posts : 23
Join date : 19.09.2010
Age : 30

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimesub ruj 25, 2010 10:10 am

Potpuno se slažem, i ja sam čitala Tajnu, i to dva puta, i gledala film... duboko verujem u zakon privlačnosti, i da univerzum prima naše vibracije, i sve o čemu razmišljamo ili ono što želimo (svesno ili nesvesno) ako je to duboka želja, ostvariće se kad tad... a ako recimo kažemo, kao što stalno govorimo, ne daj bože da mi pukne kesa sad, samo da mi ne pukne kesa sad, pošto naš um i univerzum ne prihvataju negaciju oni to prevode samo da mi pukne kesa, bože daj da mi pukne kesa, i pogodite šta se desi- pukne nam kesa.... ja zaista verujem u snagu autosugestije... i umesto toga treba recimo govoriti samo da mi kesa ostane čitava, itd... Very Happy ja tako radim i uglavnom mi se dosad kad sam pozitivno mislila ništa nije izjalovilo.... Very Happy super tema, dodaću i ja nešto kasnije...
[Vrh] Go down
killer clown
Security
killer clown


Posts : 90
Join date : 15.08.2009

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimesub ruj 25, 2010 11:38 am

hahahahahahah danas ime nekih kesa kojima ni sve pozitivne misli ne pomažu da ostanu komadu Very Happy čim je proizvedu je osudjena da pukne Laughing
[Vrh] Go down
Mrwa

Mrwa


Posts : 36
Join date : 19.09.2010
Age : 31
Location : Somewhere, over the rainbow...

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimesub ruj 25, 2010 12:10 pm

I ja se slazem sa mojom sestrom i Unom. Gledala sam film i resila da pokusam i radi....Onda sam zaboravila na to i prestala da koristim, ali cu definitivno opet da pocnem.
Killer, neozbiljan si.... Razz Hehe.
[Vrh] Go down
SlutyPumpkin13

SlutyPumpkin13


Posts : 14
Join date : 21.09.2010
Age : 31
Location : in the jungle, the mighty jungle...

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimesub ruj 25, 2010 1:58 pm

Drago mi je što obe isto mislite. Kažem ja, sve se može kad se hoće...
Ivana, ti se drži kese, ja vala idem da uplatim loto.. Smile
[Vrh] Go down
killer clown
Security
killer clown


Posts : 90
Join date : 15.08.2009

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimesub ruj 25, 2010 2:05 pm

Ja neozbiljan?? neeeee to mi samo takva frizura na avataru. Kao sto sam napisao pozitivne misli i pozitivna autosugestija stvaraju pozitivnu energiju koja privlači. E sad ako ćemo se osvrnut na recenicu
Citat :
Zakon privlačnosti kaže da se sličnosti privlače, pa kad nešto pomislite vi privlačite slične misli. Misli su magnetske i poseduju frekvenciju.
Slicnosti se privlace to je tocno ali i razlicitosti kao kod magneta pa da malo ovo objasnim sto sam mislio pod tim. Dakle ako cemo gledat realno istomisljenici tj ljudi koji su jako slicni kao osobe skoro po svemu su kriticna masa koja kad-tad u jednom trenutku pukne tj odbije se (kao magneti kad se istim polom priblize) dok ako gledamo ljude koji su razliciti kao osobe se vise slazu i bolje funkcioniraju.


Svaki predmet, bice, pojava na ovom svijetu ima svoju frekvenciju (pa i duhovi) a misli i rad mozga je dokazano vezan uz elektricne impulse ujedno je dakle vezan uz magneticnost ili tocnije elektromagneticnost. Zakljucak da su misli magnetske ili je lose postavljena jer djeluje dvosmisleno ovisi kako netko je shvati u kontekstu ili je klasicna glupost kao i vecina koja se nalazi po takvim knjigama. Frekvencija je sama po sebi nedovoljno istrazena i neiskoristena ( ne racunam pod ovim telekomunikacije, primjenu u medicini koja se svodi vecinom na ultrazvuk i laserske operacije ) jer ona je kljuc antigravitacije kojom se mogu pomjerati predmeti bez obzira na tezinu.
Ne znam koliko se netko tu od vas razumije u telekomunikacije ili radio-amaterstvo ali ako cemo na taj nacin o frekvencijama poznato je da je da niske frekvencije imaju dalje domet dok visoke imaju kraci (titranje valova). Mi smo ko djeca znali pravit male odasiljace od starih tv-a sa onim Ei-Nis lampama (elektronske cijevi) i pomocu refleksije mjeseca moguce je poslati signal koji "obidje" Zemlju (naravno uz vece sklop za pojacanje domet je sve veci) Kolika je granica dometa niskih frekvencija ovisi danas o jacini pojacanja kojom se salje dok je snaga uma i misli velika nepoznanica. Da ne skrenem u drugu temu s kojima se ovo dodiruje pustit cu to za njih.
[Vrh] Go down
Mrwa

Mrwa


Posts : 36
Join date : 19.09.2010
Age : 31
Location : Somewhere, over the rainbow...

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimesub ruj 25, 2010 2:37 pm

Postoji nesto slicno, vezano za privlacnost, ali se odnosi na ljubav, srecu...Zove se Tajna magneta srca. To je knjiga, jako zanimljiva i korisna. Mogu da otvorim novu temu pa da napisem koju o tome. I love you
[Vrh] Go down
killer clown
Security
killer clown


Posts : 90
Join date : 15.08.2009

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimesub ruj 25, 2010 2:45 pm

Eto sad bi ti magnetskim srcima Smile... jos da privlaci sve metalno oko sebe geek. Treba bjezat od ljubavi da magnetskim srcima jer uniste ti lako kompas Very Happy koji poludi od njih..
[Vrh] Go down
SlutyPumpkin13

SlutyPumpkin13


Posts : 14
Join date : 21.09.2010
Age : 31
Location : in the jungle, the mighty jungle...

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimesub ruj 25, 2010 2:52 pm

Ne mogu da kažem da se u potpunosti slažem sa teorijom da se razlike privlače. To je tačno kada su u pitanju magneti, ali ljudi nisu magneti. Na primer, osobe koje su oko mene su osobe sa kojima delim neke stavove i mišljenja, ne one sa kojima nemam ništa ili bar jako malo zajedničkog.
Ako šaljemo pozitivne vibracije (koje možemo protumačiti i kao energiju), takve će nam se i vratiti. Mada, to dosta ima veze i sa psihologijom i mojim načinom shvatanja života, ali da se ne bih udaljavala od teme, staću ovde. Nadam se da ste me razumeli. Smile



A što se tiče "Tajne magneta srca", napisi Mrvice nešto o tome, jako me zanima ta knjiga i teorija uopšte. Smile
[Vrh] Go down
killer clown
Security
killer clown


Posts : 90
Join date : 15.08.2009

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimesub ruj 25, 2010 3:37 pm

Slazu se razlicitosti kod ljudi kao i kod magneta normalno da sa takvim osobama mora postojati nesto zajednicko neke dodirne tocke ali to ne znaci da ste isti. Npr veze, brakovi i prijateljstva su uvijek takvi ako bolje pogledas oko sebe. Osobe koje sve misle isto ne mogu dugo biti skupa kad tad postane dosadno ili se dogodi kriticni trenutak kad to pukne i to je dokazano. Dakle slaganje i ono zajednicko je nesto sasvim drugo od klonova tj nazovimo duplikatima tj ljudi koji su isti vi po svemu. Ja ne moram voljeti muziku koju netko slusa, ne moram misliti isto kao i ta osoba ali to ne znaci da nemogu zivjeti sa njom i voljeti kao i funkcionirati u skladu itd da ne nabrajam isto tako i prijateljstvo, ali mora postojati blisko razmisljanje tj dodirne tocke one osnovne ljudske koje vas spajaju. Nisam mislio na to da vas privlace kojekakvi idi.ti Very Happy.
[Vrh] Go down
SlutyPumpkin13

SlutyPumpkin13


Posts : 14
Join date : 21.09.2010
Age : 31
Location : in the jungle, the mighty jungle...

Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitimesub ruj 25, 2010 3:58 pm

Jasno mi je na šta si mislio. Ok, slažem se sa delom priče. Medjutim, vrsta muzike, boja kose, izbor odeće itd. su samo površne stvari, suština je važna. Ono osnovno u svima nama oko čega se sve ostalo stvara i vrti je ono što nas čini ovakvima, i ako se to slaže tj poklapa sa nekom drugom osobom sigurna sam da tu može postojati prijateljstvo, veza..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tajna - zakon privlacnosti Empty
PostajNaslov: Re: Tajna - zakon privlacnosti   Tajna - zakon privlacnosti Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tajna - zakon privlacnosti
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Tajna drustva
» Tajna magneta srca
» Nikada otkrivena tajna !

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Misterije :: Misterije :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: