Misterije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o paranormalnim pojavama i misterijama......
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Francuska otvorila NLO arhivu !

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Dean Winchester
Admin
Dean Winchester


Posts : 148
Join date : 14.07.2009

Francuska otvorila NLO arhivu ! Empty
PostajNaslov: Francuska otvorila NLO arhivu !   Francuska otvorila NLO arhivu ! Icon_minitimesri srp 15, 2009 3:18 pm

Francuska je prva država koja je objavila dosjee X: Nacionalna svemirska agencija otvorila je web-stranicu na kojoj je dokumentirano više od 1600 slučajeva u zadnjih pedeset godina.



Online arhiva, koja će se nadopunjavati novim slučajevima kako će biti obrađivani, u preciznim detaljima katalogizira slučajeve, koji variraju od onih koji je lako odbaciti, do onih koji i dalje zbunjuju i najtvrdokornije znanstvene nevjernike.

"Prvi smo na svijetu", rekao je Jacques Patenet, aeronautički inženjer koji vodi ured za proučavanje "neidentificiranih aerosvemirskih pojava" pri Nacionalnoj svemirskoj agenciji (CNES).

Poznati kao OVNI na francuskom, NLO-i uvijek stvaraju veliki interes koji prate nebrojene teorije zavjere o vladinim tajnim zataškavanjima tih pojava jer su isuviše "osjetljive ili uzbunjujuće za javnost".

"Slučajevi poput onog u kojem je jedna gospođa tvrdila da je vidjela objekt koji izgleda kao leteća rola WC-papira definitivno nisu vrijedni truda", kaže Patenet.

No, zato se vrlo ozbiljno pristupa mnogim slučajevima koji uključuju veliki broj uzastopnih viđenja – postoji najmanje jedan slučaj koji su prijavile tisuće ljudi širom Francuske – i dokaze kao što su paljevine te radarska očitanja koja pokazuju uzorak leta ili ubrzanja koja pobijaju fizikalne zakone.

Neobjašnjivo
"Od 1600 slučajeva registriranih od 1954. godine, gotovo 25% je klasificirano kao 'tip D', što znači da smo unatoč dobrim ili vrlo dobrim podacima i uvjerljivim svjedocima, suočeni s nečim što ne možemo objasniti", rekao je Patenet.

Tako je, primjerice, 8. siječnja 1981. kod grada Trans-en-Provence na jugu Francuske, jedan čovjek koji je radio u polju izvijestio kako je čuo čudno pištanje i vidio objekt nalik tanjuru, promjera od oko 2,5 metara, kako se spušta na udaljenosti od oko 50 metara.

"Tamnosivi tanjur poletio je gotovo istovremeno, ostavljajući iza sebe sprženu zemlju", rekao je čovjek policiji. Istražitelji su snimili fotografije te su skupili i analizirali uzorke zemlje i raslinja, ali do dana današnjeg nisu dali nikakvo, a kamoli zadovoljavajuće objašnjenje.

Blještava svjetla
S druge strane, gotovo je tisuću svjedoka reklo da je 5. studenog 1990. na nebu vidjelo blještavo treperava svjetla. Kad su prijavljivali viđenje NLO-a nisu bili ni svjesni da su zapravo vidjeli komad rakete koji je ulazio u Zemljinu atmosferu.

"Ne trebamo uvijek imati dokaz da su iza neobjašnjivih pojava izvanzemaljci", kaže Patenet. "Ali trebamo i najmanji dokaz da nisu".

CNES godišnje dobiva između 50 i 100 izvještaja o NLO-ima, koje im u najvećem broju slučajeva u pismenom obliku dostavlja policija. "Od tih prijava, samo 10% slučajeva nisu vrijedni istraživanja", kaže Patenet.

Druge zemlje, pogotovo Velika Britanija i SAD, također, više ili manje sustavno, skupljaju podatke o neidentificirani letećim objektima.

U Sjedinjenim Državama informacije o točno određenim slučajevima građani mogu dobiti na temelju Zakona o pravu na pristup informacijama.

"No, mi smo se odlučili za drugačiji pristup te smo javnosti omogućili pristup svim slučajevima", rekao je Patenet.

Namjera je bila olakšati pristup podacima za istraživanja znanstvenicima, ali i drugim NLO zaljubljenicma.

Sama stranica, koja se zbog prevelikog prometa još uvijek povremeno ruši – jako je dobro organizirana, a mogu se pronaći čak i skenirani policijski izvještaji o posjetima NLO-a.
[Vrh] Go down
https://m-archive.bosnianforum.com
Gost
Gost




Francuska otvorila NLO arhivu ! Empty
PostajNaslov: Re: Francuska otvorila NLO arhivu !   Francuska otvorila NLO arhivu ! Icon_minitimened kol 09, 2009 8:46 pm

Tvoje pitanje podrazumijeva da su izvanzemaljci "tu negdje", letaju okolo.
A za to nemaš dokaze. Izvlačiš zaključke iz pretpostavki i pukog vjerovanja.
Logička pogreška.

Prvo dokaži da vlada nešto skriva, a onda gradi teoriju o tome zašto se to pokušava sakriti.
[Vrh] Go down
Dean Winchester
Admin
Dean Winchester


Posts : 148
Join date : 14.07.2009

Francuska otvorila NLO arhivu ! Empty
PostajNaslov: Re: Francuska otvorila NLO arhivu !   Francuska otvorila NLO arhivu ! Icon_minitimeuto kol 11, 2009 10:47 am

oooj koliko sam ja dugo i puno "istrazivao" o tome....i nema koliko zakljucaka nisam naveo na proslom forumu........i znam mnogo vise o tome nego sto ti mislis......bez ljutnje ! Very Happy
[Vrh] Go down
https://m-archive.bosnianforum.com
PEDERCINA




Posts : 74
Join date : 11.08.2009
Age : 28
Location : ma negdje kad skrenes lijevo pored desne kuce odozgo koja se kriza sa kucom lijevo al moras otici desno

Francuska otvorila NLO arhivu ! Empty
PostajNaslov: Re: Francuska otvorila NLO arhivu !   Francuska otvorila NLO arhivu ! Icon_minitimeuto kol 11, 2009 10:11 pm

neka otvaraju koliko hoce ja sumnjam da ce pored amerike ista iscuriti u javnost i da cemo ista saznati a otvorena je u dogovoru sa amerikom jer je veliki civilni pritisak na njihovu vladu sto sakrivaju pa bi da preko francuza daju javnosti djelic svog velikog znanja o nlou
[Vrh] Go down
Dean Winchester
Admin
Dean Winchester


Posts : 148
Join date : 14.07.2009

Francuska otvorila NLO arhivu ! Empty
PostajNaslov: Re: Francuska otvorila NLO arhivu !   Francuska otvorila NLO arhivu ! Icon_minitimepet kol 14, 2009 10:17 am

potpuno si u pravu care......oni pored amerike nemogu nista.......cak i americka populacija nema pravo da prica o tome....mislim neki radoznali ljudi odu do area-51 i naravno....budu uhapseni , dobiju kaznu od minimalno 600 dolara , oduzmu im kamere , mobitele...mrsko mi vise nabrajati........
Zapravo ima ljudi koji pokazu dokaze novinarima i sutra se nalaze u ludnici...koliko ja znam amerika je slobodna zemlja....i svatko ima svoje pravo glasa i misljenje , a svi mi znamo da nije tako !
[Vrh] Go down
https://m-archive.bosnianforum.com
PEDERCINA




Posts : 74
Join date : 11.08.2009
Age : 28
Location : ma negdje kad skrenes lijevo pored desne kuce odozgo koja se kriza sa kucom lijevo al moras otici desno

Francuska otvorila NLO arhivu ! Empty
PostajNaslov: Re: Francuska otvorila NLO arhivu !   Francuska otvorila NLO arhivu ! Icon_minitimepet kol 14, 2009 1:38 pm

ima ona pjesma americka ovako ide america stands for freedom,and if you think you are free,go in restourant and piss on the cheese.pjesma nigdje veze cuo na filmu triple x
[Vrh] Go down
Guest
Gost




Francuska otvorila NLO arhivu ! Empty
PostajNaslov: Re: Francuska otvorila NLO arhivu !   Francuska otvorila NLO arhivu ! Icon_minitimesub kol 15, 2009 3:56 am

Dean Winchester je napisao/la:
potpuno si u pravu care......oni pored amerike nemogu nista.......cak i americka populacija nema pravo da prica o tome....mislim neki radoznali ljudi odu do area-51 i naravno....budu uhapseni , dobiju kaznu od minimalno 600 dolara , oduzmu im kamere , mobitele...mrsko mi vise nabrajati........
Zapravo ima ljudi koji pokazu dokaze novinarima i sutra se nalaze u ludnici...koliko ja znam amerika je slobodna zemlja....i svatko ima svoje pravo glasa i misljenje , a svi mi znamo da nije tako !

Amerika ti je pod losim vodstvom i interesom al opet su najmocnija zemlja svijeta
[Vrh] Go down
Sponsored content





Francuska otvorila NLO arhivu ! Empty
PostajNaslov: Re: Francuska otvorila NLO arhivu !   Francuska otvorila NLO arhivu ! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Francuska otvorila NLO arhivu !
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Misterije :: Misterije :: Neidentifikovani Leteći Objekti ( NLO )-
Forum(o)Bir: