Misterije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o paranormalnim pojavama i misterijama......
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 HAROLD- urbana legenda

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
macagolubovic
Moderator
macagolubovic


Posts : 209
Join date : 29.07.2009
Age : 41

HAROLD- urbana legenda Empty
PostajNaslov: HAROLD- urbana legenda   HAROLD- urbana legenda Icon_minitimeuto ruj 15, 2009 2:19 am

Evo jedne urbane legend koja se odigrala na Americkom rancu.......

Tomas I Alfred su bili najbolji prijatelji. Kad god bi bile vrucine oni bi svoje krave izvodili na zelene pasnjake u planinskim predelima. Obicno su tu boravili sa kravama tokom celog leta. Njihov rad na planini je bio lak, ali izuzetno dosadan. Uvece bi se vracali u svoje kolibe vecerali, radili malo u basti i isli na spavanje.

Jednoga dana Tomas je rekao: Ajde da napravimo lutku u prirodnoj velicini, mozemo ga staviti u vrt i koristiti kao strasilo!

Postojao je jedan poljoprivrednik koga su obojica iz dna duse mrzeli, a zvao se Harold pa je tako pala odluka da strasilo nazovu po njemu i da lici na njega. Napravili su ga od slame, stavili mu siljast nos i sitne oci kao sto je Harold imao. Kada su ga napravili vezali su ga za kolac i postavili u dvoriste da plasi ptice. Svake veceri bi ga unosili u kucu. Kada bi bili u losem raspolozenju kleli bi ga ili cak sutirali. Jednom kada je Tomas iskalio svoj bes na Harolda, Alfred se kleo da je cuo lutku kako grokce. Jesi cuo kako Harold grokce, pitao je Alfred. Nemoguce on je napravljen od slame, odgovorio je Tomas. Od tada su prestali da razgovaraju sa Haroldom, da ga udaraju i proklinju, cak i da ga dodiruju. Samo su ga bili zapostavili u levom uglu sobe.

Nakon nekog vremena odlucili su da nemaju cega da se plase jer su u strasilu mozda ziveli samo par buba i po koji mis. Vrali su se rutinskom poslu. Svako jutro su ga iznosili u dvoriste a sa prvim mrakom bi ga unosili u kucu. Opet su poceli da se lose ponasaju prema strasilu. Jedne noci Alfred je primetio nesto sto je pocelo da ga plasi. Izgleda da Harold raste, rekao je. Isto sam pomislio, rekao je Tomas. Mozda je to samo plod nase maste, mislim da nadmorska visina utice na nas, konstatovala su dva prijatelja.

Sledeceg jutra vidli su Harolda kako je ustao, izasao napolje i popeo se na krov ostavsi tamo celu noc. Ujutro je sisao sa krova i stao u bastu. Tomas i Alfred su bili prestravljeni i resili su da pobegnu. Nakon sto su prepesacili samo milju dalje od kuce setili su se da su zaboravili opremu za muzenje krava. Znali su da nemaju novca da bi kupili drugu opremu, pa je Alfred bio primoran da se vrati nazad. Tomase nastavi ti dalje stici cu te ja, rekao je Alfred.

Posle nekog vremena hoda, Tomas se okrenuo i pogledao prema rancu, pokusavajuci da vidi Alfreda. Ono sto je video prestravilo ga je, ugledao je Harolda na krovu kuce drzeci rasiren komad krvavog mesa da se susi na suncu.
[Vrh] Go down
karleusa

karleusa


Posts : 22
Join date : 11.09.2009
Age : 29

HAROLD- urbana legenda Empty
PostajNaslov: Re: HAROLD- urbana legenda   HAROLD- urbana legenda Icon_minitimeuto ruj 15, 2009 11:50 am

Da nije taj Harold kojeg su mrzili umro,pa je njegov duh usao u lutku....?
[Vrh] Go down
macagolubovic
Moderator
macagolubovic


Posts : 209
Join date : 29.07.2009
Age : 41

HAROLD- urbana legenda Empty
PostajNaslov: Re: HAROLD- urbana legenda   HAROLD- urbana legenda Icon_minitimeuto ruj 15, 2009 2:38 pm

karleusa je napisao/la:
Da nije taj Harold kojeg su mrzili umro,pa je njegov duh usao u lutku....?

Harold jeste bio pokojni ali sta je strasilo pokrenulo......mozda one njihove kletve......
[Vrh] Go down
Dzaja

Dzaja


Posts : 24
Join date : 01.11.2009

HAROLD- urbana legenda Empty
PostajNaslov: Re: HAROLD- urbana legenda   HAROLD- urbana legenda Icon_minitimeuto stu 03, 2009 1:36 am

Deco... nemojte se igrati sa strasilima....Opasna su.... heheheheh
[Vrh] Go down
pavo_delic




Posts : 3
Join date : 30.05.2010

HAROLD- urbana legenda Empty
PostajNaslov: Re: HAROLD- urbana legenda   HAROLD- urbana legenda Icon_minitimened svi 30, 2010 7:48 pm

JOJ jbt nemopjte me plasiti sam sam ovde u sobi
[Vrh] Go down
Sponsored content





HAROLD- urbana legenda Empty
PostajNaslov: Re: HAROLD- urbana legenda   HAROLD- urbana legenda Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
HAROLD- urbana legenda
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ouija Boards - urbana legenda
» Ispuni ugovor sa djavolom (urbana legenda)
» Vase price
» Legenda o Bloody Merry
» Vestica iz Blera-legenda iz Merilenda

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Misterije :: Misterije :: Ostale Misterije-
Forum(o)Bir: