Misterije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o paranormalnim pojavama i misterijama......
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Deja Vu - vec vidjeno

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
macagolubovic
Moderator
macagolubovic


Posts : 209
Join date : 29.07.2009
Age : 42

Deja Vu - vec vidjeno Empty
PostajNaslov: Deja Vu - vec vidjeno   Deja Vu - vec vidjeno Icon_minitimepet lis 30, 2009 3:29 am

Pojam "deja vu", sto ce na francuskom reci "vec vidjeno", odreduje pojavu koja nam je svima znana, samo nas diferencira kao osetljivija i manje senzitivna bica. Svima se desilo da osete i bliznjem kazu: "E, ovo, bas ovo, vec mi se desilo!", ali malo je onih koji znaju da postoje cetiri vrste ovog fenomena...

Pre dvadesetak i kusur godina, kada je hipi era neobjasnjivo, ali neminovno jenjavala, termin "deza vi" (francuski deja vu ) bio je od onih "in" izraza koji se upotrebljavaju i kad ima i kad nema smisla. Nostalgicari za vremenom americke antiratne pobune i, naravno, klasicni pomodari baratali su sintagmom koja, uprkos svakodnevnim lakomislenim zloupotrebama, ima i vrednost i realno znacenje: u pitanju je fenomen koji svako zivo bice prepoznaje, a sudeci po novijim naucnim istrazivanjima, pojava "vec vidjenog" nije strana ni zivotinjama, pa ni biljkama!

Sta je to "vec vidjeno"? Preorite povrsinski kop svog mentalnog zivota, i naci cete odgovor. To je, prosto, ono kad u jednom trenutku osetite da ste ono sto vam se malocas desilo vec jednom, pre toga, doziveli, da vam se ono sto vam se upravo desava vec bilo desilo i - da stvar bude opojnija - da tacno znate sta ce se u narednom trenu odigrati. I onda kazete onu cuvenu: "Covece, pa meni se ovo vec desilo, ovde sam vec bio, ovo smo vec pricali!"

"Deza vi" je, dakle, nesto sasvim normalno, cak i prijatno, Bogom dana i nicim izazvana magija koja nas - bez nedozvoljenih stimulativnih sredstava ili ruznih efekata dusevnih poremecaja - izvlaci iz realnosti, da bi nas upravo u sustinu stvarnosti, bar na kratko, ugradila. Manje je, pri tom, poznat rezultat istrazivanja kojim se stiglo do zakljucka da postoje cetiri vrste "vec vidjenog": "deza veki" (vec dozivljeno), "deza senti" (vec osecano), "deza vizite" (vec poseceno) i "deza entendi" (vec cuto, oslusnuto, cuveno).

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
BoO!

BoO!


Posts : 7
Join date : 13.10.2009
Age : 31
Location : Srbija

Deja Vu - vec vidjeno Empty
PostajNaslov: Re: Deja Vu - vec vidjeno   Deja Vu - vec vidjeno Icon_minitimepon stu 02, 2009 9:50 pm

Meni se to stalno desava tako da sam se vec navikla....ali meni je to bas nekako dobar osecaj, zanimljiv kad znam sta ce se sledece desiti Very Happy
Laughing
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/home.php?ref=home#/profile.php?id=149760
karleusa

karleusa


Posts : 22
Join date : 11.09.2009
Age : 29

Deja Vu - vec vidjeno Empty
PostajNaslov: Re: Deja Vu - vec vidjeno   Deja Vu - vec vidjeno Icon_minitimeuto stu 03, 2009 12:30 am

joj i meni se deja vu stalno desava... nezz z adruge,al meni je taj osjecaj super... Very Happy
tad me obicno prodju trnci i imam blazu aritmiju.... al je ... WOW
[Vrh] Go down
macagolubovic
Moderator
macagolubovic


Posts : 209
Join date : 29.07.2009
Age : 42

Deja Vu - vec vidjeno Empty
PostajNaslov: Re: Deja Vu - vec vidjeno   Deja Vu - vec vidjeno Icon_minitimeuto stu 03, 2009 2:23 am

ja ne pamtim kada mi se to skoro desilo ali znam od pre da je jako neobican osecaj i moram priznati svidja mi se cheers
[Vrh] Go down
Dean Winchester
Admin
Dean Winchester


Posts : 148
Join date : 14.07.2009

Deja Vu - vec vidjeno Empty
PostajNaslov: Re: Deja Vu - vec vidjeno   Deja Vu - vec vidjeno Icon_minitimeuto stu 03, 2009 10:16 am

zakljucili smo Very Happy
svima se svidja taj osjecaj...pa i meni Very Happy
bas je nekako extra...kada se zapitam "a odakle ja to znam?" Very Happy
[Vrh] Go down
https://m-archive.bosnianforum.com
Sponsored content





Deja Vu - vec vidjeno Empty
PostajNaslov: Re: Deja Vu - vec vidjeno   Deja Vu - vec vidjeno Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Deja Vu - vec vidjeno
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Misterije :: Misterije :: Ostale Misterije-
Forum(o)Bir: